Cégismertető | Elérhetőség
Újdonságok | Régi könyvek | Metszetek | Térképek | Képeslapok | Aprónyomtatványok | Antikvár könyvek | Új könyvek | Régiségek | Lakásdísz, lakáskultúra
Rendelés | Szállítás | Könyvespolc
Eddigi megrendelések | Előjegyzés | Hírlevél | Cikkek, írások
Régi könyvek | Metszetek | Térképek | Képeslapok | Aprónyomtatványok | Antikvár könyvek | Régiségek
Névmutató | Címmutató | Nyomdahelyek
 

Újdonságok
Régi könyvek
Metszetek
Térképek
Képeslapok
Aprónyomtatványok
Antikvár könyvek
Új könyvek
Régiségek
Lakásdísz, lakáskultúra
Keresés
Csak a készleten:
Érme, pénz
Érme
Papírpénz
Fegyverek
Műtárgy
Néprajz

antik könyv, antikkönyv, régi könyv, használt könyv, metszet, képeslap, térkép, biblia, szótár, naptár, antikvárium, régiség, antik irodalom, régikönyv, régi képeslap, régi térkép, aprónyomtatvány, papírrégiség


A honlap a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium támogatásával valósult meg.

Ön a 81073357. látogatónk.


Kedves Vásárlóink,

átvételi helyszín: XIII. kerület. Tüzér u 1.
TELEFONSZÁM VÁLTOZÁS!!!

SZÁLLÍTÁS MPL futárszolgálattal:

átutalással: 2100 Ft
utánvéttel: 2600 Ft










Bibliofil szalon

     

Michelangelo
Meller Simon


Szerkesztő : Dr. K. Lippich Elek
Kiadva : [1903]
Kiadás helye : Franklin-Társulat, Budapest
Kiadó : Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai) Cs. és Kir. Udv. Könyvkereskedése, Budapest
Oldalszám : 151p+17sztl.lev.
Állapot : Kiadói, képpel díszített, aranyozott vászonkötésben. Kötéstáblája piszkos (foltos).
Méret : 255mm
Nyelv : magyar
Azonosító : 71414
Kategória : Festészet / Művészettörténet

Ár: 5.000 Ft

Leírás

17 melléklettel és 83 szövegbe nyomott képpel.



Meller Simon, a Szépművészeti Múzeum munkatársa, valamennyi budapesti gyűjteménybe bejáratos volt, folyamatosan követte a legújabb művészettörténeti irodalmat, jelen volt a külföldi (párizsi, berlini, drezdai, bécsi) árveréseken, felkereste a műkereskedéseket, és láthatatlan szálakkal kötötte össze az egyes budapesti gyűjtemények anyagát. A gyűjtőknek adott tanácsai megfogalmazásakor az a vágykép lebegett a szeme előtt, hogy a művek egy része idővel a Szépművészeti Múzeumba kerül. Figyelt rá, hogy az egyes gyűjtemények darabjaiból jól kiolvasható legyen a 19. századi, elsősorban a 19. századi francia művészet története, az egyes életműveken belül lehetőség szerint valamennyi alkotói periódus képviselve legyen, és a festményekkel összefüggésben álló akvarellek, pasztellek és rajzok közül is jussanak be fontos darabok a Szépművészeti Múzeumba vagy Majovszky Pál gyűjteményébe, hiszen ez utóbbi létrejöttének első évei (1908-1910) óta nem titkoltan a múzeum számára gyarapodott. A kiváló budapesti gyűjtő, Majovszky Pál modern rajzok gyűjtésével mentesítette a múzeumot a 19. századi rajzgyűjtés feladatától. Az így felszabadult anyagi erőket a múzeum a sokszorosított grafikák százainak megvásárlására fordíthatta.
Meller történészként vizsgálta a 19. század művészetét. A francia művészet vezető szerepét, a benne rejlő és érvényes tanulságokat akkor mutatta ki, amikor a német vagy az angol nyilvános gyűjteményekben és folyóiratokban még dúlt a harc a kozmopolitának mondott francia művészet elismerése ellen. Ugyanakkor a 19. századi angol és német művészet meghatározó alakjainak műveit is biztos ízléssel vonta be a gyűjteményekbe: elsősorban a Szépművészeti Múzeum 1906-tól kezdve rohamosan fejlődő sokszorosított grafikai anyagába. Nem véletlen tehát, hogy a múzeum 2003-ban megrendezett "Monet és barátai" című kiállításának és a 2006-ban megrendezett "Van Gogh Budapesten" című kiállításának a teljes szerkezetét meghatározták Meller Simon egykori vásárlásai.


Sorozat: Művészeti Könyvtár - A sorozat további kötetei:
  • Dürer
    Felvinczi Takács Zoltán
  • Dürer
    Felvinczi Takács Zoltán




E-mail cím :
Jelszó :
Elfelejtette a jelszavát?



Újdonságok


Mérlegen
Fodor József

Kiadva: 1945
1.900 Ft


Szárny és piramis
Nagy László

Kiadva: 1980
2.000 Ft


Dr. Oetker rezepte

Kiadva: é.n.
1.500 Ft




Toplista


Idvesseges Beszélgetések, Némelly válogatott Szent Irásbéli hellyekrúl.
Otrokocsi [Fóris Ferenc], Francisc(us) Foris

Kiadva: 1683
195.000 Ft




 

 

 

 

 
Az Antikvárium adatvédelmi elvei :: GYIK :: Linkek :: Sitemap